Czytnik RFID

Czytnik RFID służy do odczytywania informacji zapisanych w pamięci etykiety RFID i umożliwia jednoczesną identyfikację nawet 5 pozycji książkowych, co w dużym stopniu przyczynia się do przyspieszenia procesów wypożyczania lub zwrotu książek.

W ofercie Arfido dostępne są rozwiązania dla każdej z bibliotek, bez względu na wielkość, liczbę dostępnych woluminów, obsługiwanych czytelników, strukturę organizacyjną.

Czytnik EKO RFID

W mniejszych bibliotekach znajdzie zastosowanie czytnik RFID EKO. Niepozornych rozmiarów urządzenie dysponuje pełną funkcjonalnością oczekiwaną na stanowisku bibliotekarza. Sprawnie sczytuje informacje z etykiet RFID i przesyła do oprogramowania bibliotecznego. Umożliwia identyfikację pojedynczej pozycji w tym samym czasie.

Czytnik PRO RFID

W większych bibliotekach ważna jest liczba pozycji, którą można wprowadzić do systemu za jednym razem. Czytniki RFID Arfido z serii PRO potrafią sczytać informacje nawet z 5 książek w tym samym czasie oraz z karty bibliotecznej czytelnika. Umożliwia to wyraźne zwiększenie efektywności pracy bibliotekarza i komfortu czytelników. Czytniki Arfido z serii PRO mogą być umieszczone na blacie lub zamontowane pod blatem, pozostawiając powierzchnię biurka do dyspozycji bibliotekarza.